Малолетник излета со мопед од пат и заработи тешки повреди

СВР Штип на 15.05.2022 околу 05.00 доби пријава дека на улица „Борис Кидрич“, малолетник со мопед излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР  Штип.

 

16.05.2022 - 13:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега