Малолетник фатен со марихуана во Скопје

17-годишник од Скопје вчера вечер бил фатен со марихуана.

-Вчера во 23.30 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Владимир Полежановски“ бил приведен 17-годишник од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, велат од полиција.

 По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега