Малолетници затекнати во казино во Охрид


Полицијата при контрола во едно од казината во Охрид затекнала маолетници.

Ноќеска година  во 02.25 часот, при извршена контрола во казино на бул.„Туристичка“ во Охрид, полициските службеници затекнале две малолетни лица од Охрид.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против правното и одговорното лице ќе поднесе соодветна пријава.

13.04.2024 - 13:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега