Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир

 

 

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 25.10.2023 на подрачје на Чаир, пријавените со закана со нож одзеле пари од двајца други малолетници од Скопје.

28.11.2023 - 23:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега