Малолетници повредени во напад со остар предмет

Денеска (08.04.2024) во СВР Скопје е пријавено дека околу 07:45 часот во Драчево, Скопје, двајца 17-годишни малолетници од с.Долно Количани биле нападнати со остар предмет од Н.С., Б.А. и С.Н. од с. Горно Количани.

Според пријавеното, двајцата малолетници се здобиле со повреди и се пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

08.04.2024 - 17:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега