Македонските фудбалери пристигнаа во Исланд

Македонската фудбалска репрезентација вечерва пристигна  во Рејкјавик, утре ќе одработи еден тренинг, а во недела  се среќава со Исланд во 5. коло од групата „Ј“ во квалификациите за СП во Катар.

Нашиот национален тим по нерешените 0-0 во Скопје со Ерменија, посакува победа против Исланд кој загуби од Романија со 2-0 во Рејкјавик.

03.09.2021 - 23:42
Фото: 
ФФМ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа