Македонската дива Елена Ристеска ја зграпчи наградата - Најдобар претставник на македонската култура во светот

Македонската пејачка Елена Ристевска уште еднаш докажа дека е на врвот меѓу најдобрите артисти на македонската музичка сцена. Македонската дива, овојпат се докажа со добивање на наградата „Најдобар претставник на македонската култура во светот“. 

Наградата ја доби на фестивалот „Best of Rumeli“ во Истанбул, Турција.  

За нејзината шминка се погрижил Даниел Николовски, а за нејзиниот стајлинг Мерсиха Казим.

 

27.10.2021 - 22:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега