Македонци украле 150 литри дизел од паркиран камион во Словенија

Словенечките медиуми објавија дека тројца македонски државјани украле 150 литри дизел од паркиран камион „Сканија“.

Жител на словенечкото место Бивје ги забележал трите лица кои му биле сомнителни и решил да се јави во полиција, по што двајца од нив биле фатени, а третиот избегал во кафеана, каде што се криел половина час.

Тројцата Македонци престојуваат во Словенија, а биле фатени на лице место како крадат со пумпа и имале наполнети туби со дизел.

13.05.2022 - 18:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега