Мајкл Кејн се врати на Твитер и за 11 минути предизвика хаос (ФОТО)

Филмската ѕвезда Мајкл Кејн се врати на Твитер по четиримесечна пауза. Објавите на британскиот актер набрзо станаа вирални – не поради тоа што го напишал, туку повеќе поради она што не го напишал.

“Здраво!”, напиша Кејн во својата прва објава. Потоа, само 11 минути подоцна, тој се одјавил со пораката „Добра ноќ, душички мои“. Пораките на оскаровецот на Твитер беа објавени истиот ден кога беше потврдено дека милијардерот Илон Маск ќе ја купи оваа социјална платформа.

Фановите на Кејн имаа различни теории за тоа што може да значи враќањето на актерот, па имаше и смешни шеги: “Мајкл Кејн најавува дека Маск ќе победи во борба еден на еден. Херојот што ни треба во моментов”, Твитер го купи Хенк Скорпио, но Мајкл Кејн сè уште твита во прекрасниот дух од ова место од 2011 година. Нека трае долго, „Мајкл Кејн е на секоја забава на која жена ми ме натера да одам“…

27.04.2022 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега