Мајка ѝ се заканувала на наставничката на родителска– кривична пријава за 39-годишна беровчанка

 

 

39-годишна беровчанка доби кривична пријава за „загрозување на сигурноста“ откако на родителска средба во училиште ѝ се заканила на наставничката

 

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против М.Е.(39) од Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 13.11.2023 во основно училиште во Берово, за време на одржување на родителска средба, пријавената упатила закани на наставничката, велат од МВР.

 

23.11.2023 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега