Лукашенко пристигнува во Русија, утре ќе се сретне со Путин

 

Белорускиот претседател Александар Лукашенко отпатува во Русија на разговори со рускиот претседател Владимир Путин, јави „Белта“.

„Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска отпатува во официјална посета на Руската Федерација. Централниот дел од неговата посета ќе бидат разговорите со рускиот претседател Владимир Путин на 15 септември“, објави агенцијата.

Забележано е дека разговорите ќе бидат фокусирани на меѓународната агенда и регионалните прашања, како и заедничките проекти во економската сфера, особено во индустрискиот, земјоделскиот и други сектори, како и во областа на замена на увозот.

14.09.2023 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега