Лубеница во Македонија е новиот биткоин - чини 1.159 денари

На социјалните мрежи масовно се прошири и споделува фотографија од лубеница во маркет, а граѓаните се вчудоневидени од цената - 1.159 денари.

Иако согласно Светскиот извештај за среќа кој е објавен денеска, Македонија се категоризира како најнесреќна земја во регионот, сепак Македонците имаат хумор. „На крајот на денот“ сепак немаат друг избор, па си се шегуваат на сопствена сметка за секојдневните маки кои ги доживуваат.

20.03.2023 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега