Лила Стојановска за смртта на Вања: „Ти летај над облаците, а нив Бог ќе им суди“

 

Убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска ја потресе целата македонска јавност. Социјалните мрежи се преплавени со пораки токму поради младиот невин живот кој беше одземен прерано минатиот понеделник. Многу јавни личности на своите социјални мрежи, напишаа емотивни пораки и за последен пат се простија со 14-годишната Вања. Меѓу нив е и водителката Лила Стојановска. 

„Вања , нема зборови за утеха и што да кажеме нема да те вратиме … небото доби уште еден преубав како солза чист ангел 

Ти летај над облаците, а нив Бог ќе им суди“, напиша Стојановска на социјалната мрежа Инстаграм. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

04.12.2023 - 23:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега