Лазаров: Нема термини за ковид тестирање, нема мамографи и ехо – 3 од 5 дена не работи здравствениот електронски систем

Врв на неспособност е што во последниов период, 3 од 5 дена не ви функционира здравствен електронски ситсем, објави дoкторот Ненад Лазаров на својот профил на Фејсбук.

-Недозволиво е да нема мамографии и ехо, недозволиво е да се суспендираат сите превенции зошто терциерни клиники се направени лежални за болни од ковид каде скоро ништо освен кислород не добиваат! Идиотски е да нема термини за тестирање за ковид, или кога има тоа да биде по неколку дена, малоумно да не можам да препишам лек кој му треба на пациент!

https://a.kajgana.com/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=12&source=node/98558%20mk%20article&loc=https%3A%2F%2Fkajgana.com%2Fdoktor-nenad-lazarov-idiotski-e-da-nema-termini-za-testirane-za-kovid&cb=94ccd7982a

И врв на неспособност е што во последниов период, 3 од 5 дена не ви функционира здравствен  електронски систем! Што праите бе вие по цел ден по фотељи???”, реагира д-р Лазаров.

22.09.2021 - 17:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега