Лавров: Не знаете вие што е Русија, не сте научиле добро во училиште

Рускиот министер Сергеј Лавров смета дека западните политичари, кои велат дека е потребно да се порази Русија, најверојатно не ја научиле лекцијата во училиште.

„Велат дека Русија мора да биде поразена на бојното поле за да победат. Веројатно не ја научиле добро лекцијата во училиште“, вели Лавров.

Лавров смета дека западните политичари влечат погрешни заклучоци од минатото и кажа дека Западот на крајот ќе мора да ја признае „реалноста која ја создава“ во светот.

24.05.2022 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега