Ладниот туш е одличен за здравјето, дури и во зима, еве зошто

Иако во овие студени денови туширањето со ладна вода не звучи како најдобра идеја, сепак тоа треба да се практикува почесто.

Прочитајте што се случува во нашето тело кога ќе влеземе под млаз од мраз (или барем ладна или млака) вода.

1. Ладниот туш го зајакнува имунолошкиот систем

Ако се туширате со ладна вода, вашето тело ќе стане поотпорно на болести, особено на сезонските респираторни инфекции.

2. Вашето срце ќе ви се заблагодари

10.01.2024 - 23:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега