Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950.

Аамериканскиот долар се продава по цена од 60.5028.

Додека Британската фунта изнесува 73.0258.

 

18.08.2022 - 10:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега