Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950.

Американскиот долар чини 60.3188.

Додека Британската фунта изнесува 72.8786.

 

16.08.2022 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега