Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според курсната листа на НБРМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6966 денари, а на американскиот долар 59.5182 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.8668 денари.

21.11.2022 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега