Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О. Џ.

Како што информираат од МВР, при контрола извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција на граничниот премин Табановце кај него бил пронајден кокаин.

Исто така, било утврдено дека при пасошката контрола приложил фалсисфикуван негативен ПЦР-тест.

По целосно документирање на случајот, против 27-годишникот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

22.09.2021 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега