Кривични пријави против 7 лица - на Табановце приложиле лажни ПЦР тестови

Седум лица добија кривични пријави поради приложување на фалсификувани ПЦР тестови.

-Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривични пријави против Н.С.(29), Н.Н.(57), С.А.(36), тројцата од Скопје, А.Р.(20), И.Р.(46), двајцата од Тетово, А.М.(27) од Струмица и К.Л.(53) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа” и „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. На 09.10., 17.10. и 20.10.2021 година на Граничен премин Табановце, пријавените приложиле фалсификувани ПЦР тестови, соопшти полицијата.

 

06.12.2021 - 18:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега