Кривична пријава за скопјанка, кај неа најдени хероин и вага

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.К.(55) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 02.04.2024, полициски службеници извршиле претрес во нејзиниот дом, при што биле пронајдени и одземени  хероин и дигитална вага.

08.04.2024 - 22:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега