Крадец украл паричник во слаткарница во Кавадарци

 

Вчера во 14.00 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода малолетник од Кавадарци.

Тој се сомничи дека околу 12.15 часот во слаткарница во Кавадарци одзел паричник од Б.Т.(56) од Кавадарци.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственичката, а со малолетникот, во полициска станица, во присуство на родител и адвокат за малолетници, бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

29.11.2023 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега