Ковид-хаос во Србија: За 24 часа починаа 54 лица

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 1.801 лице, а во исто време од оваа болест починале 45 пациенти.

Тестирани се 14.884 лица. На респиратор се приклучени 172 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.860.373, позитивни се 1.260.806, а починале 11.837.

03.12.2021 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега