Ковачевски: Пендаровски не е дефинитивен кандидат за претседател на СДСМ

Стево Пендаровски е сериозен кандидат, СДСМ разговара но нема дефинитивен кандидат за претседател, кажа експремиерот Димитар Ковачевски денеска во изјава да медиумите.

Последниот збор ќе го кажеле партиските органи

„Во однос на другите кандидати, можам на сите да им посакам успех. Да посакам фер и демократска кампања“, кажа Ковачевски.

 

23.02.2024 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега