Ковачевски не открива дали подготвуваат заеднички листи со ДУИ

 

Премиерот Димитар Ковачевски не открива дали СДСМ подготвува заеднички листи со ДУИ за претстојните парламентарни избори. Вели, сѐ уште е рано за такво нешто.

- Тоа е нешто што е одлука на политичките партии и кое што е предмет на коалициски договори, така што во моментов за такво нешто не можеме со сигурност да зборуваме, рече Ковачевски.

23.11.2023 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега