Ковачевски го кара Петков среде Брисел (ВИДЕО)

Во Седиштето на Европската унија (ЕУ) во Брисел се одржа Самитот на кој учествуваа шефовите на државите и владите на ЕУ и од Западен Балкан, а меѓу нив беше присутен и македонскиот премиер Димитар Ковачевски.

Пред почетокот на Самитот камерата го сними премиерот Ковачевски како нешто разговара со бугарскиот премиер Кирил Петков, а тоа што привлече внимание е високо подигнатиот показалец на нашиот претседател на Владата.

За што точно разговарале сè уште не е познато, а како изгледаше тоа може да се погледне на снимката.

23.06.2022 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега