Костов: Имаме 50 кревети кои постојано се полни- Двојно е зголемен бројот на заразени пациенти од Ковид-19

Коронавирусот ги наполни капацитетите во речиси секоја болница во земјава, а се поголем е бројот на хоспитализирано.

Во утринската анализа на  Студио 10 на ТВ24  Директорот на градската болница „8 септември“ Христијан Костов вели дека двојно е зголемен бројот на пациенти, а во болницата се носат и потешките случаи од внатрешноста.

-Болницата од септември веќе не е ковид центар, па сега има 50 кревети кои постојано се полни, вели Костов.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега