Костадинов: Антиваксери, и без вас успеавме

Во рами на одбивањето, опозицијата да гласа за законот за лекови, идентично како и за законот за попис, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, вчера на својот твитер профил имаше свој коментар.

„Партијата каде Вело Марковски е член на извршен, денеска не гласаше за законот за лекови.

Епа антиваксери и без вас успеавме. Од утре немате никаков легитимитет да зборувате за заштита од Ковид. Го пробивте дното“, напиша Костадинов на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2021 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега