Корисниците од овие три улици во Скопје утре ќе немаат вода

 Поради промена на затварач ф-100мм на улица „Лазар Поптрајков“, крстосница со улица „Христо Ботев“, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од овие две улици, како и улица „Ташко Караџа“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот се до завршување на активностите.

17.01.2022 - 17:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега