Коњ повредил 8 -годишно дете во Виница

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против М.М.(33) од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а  во врска со кривично дело „предизвикување на општа опасност“.

 

На 10.06.2020 пријавената го повела со себе нејзиното осумгодишно дете на местото каде нејзиниот сопруг чувал добиток, но поради ненадејно невреме, нивниот коњ се вознемирил, ја соборил М.М., а детето го удрил, нанесувајќи му тешка телесна повреда.                                                                     

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2020 - 16:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега