Коментирал на објава на портал на Фејсбук и поттикнувал омраза и насилство, си заработи кривична

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А.(73) од Македонски Брод, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На 20.07.2022, на објава на портал на социјалната мрежа Фејсбук, пријавениот поставил коментар со што промовирал и поттикнувал омраза и насилство.

01.02.2023 - 17:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега