Кои се најдобрите десет градoви во светот за 2021 година?

„Тајм Аут“ (анг. „TimeOut“) ги објави најдобрите десет градови во светот за 2021 година. На врвот е прекрасниот Сан Франциско. Четвртиот најголем град во Калифорнија и четиринаесеттиот најголем во САД со 739.426 жители, според информации од 2005 година. Се наоѓа на врвот на полуостровот Санфранцискиот Полуостров и е центар на збиднување во заливот на Сан Франциско.

Меѓу рангираните е секако и Њујорк, градот кој никогаш не спие. Погледнете ги и останатите на листата, можеби некој од нив е и Вашата наредна дестинација.

Десет најдобри градови за 2021 година според „Тајм Аут“:

1.Сан Франциско

 2.Амстердам

3.Манчестер

4.Копенхаген

5.Њујорк

6.Монтреал

7.Прага

8.Тел Авив

9.Порто

10.Токио

 
13.09.2021 - 19:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега