Кога сонот станува реалност: Беше чистачка, а сега зема 100.000 долари за интервју

Георгина Родригез е една од најпопуларните жени на фудбалери. Таа има армија фанови на социјалните мрежи, многу поголема од некои популарни актери или пејачи, а самата заработува вистинско богатство преку рекламни кампањи.

Георгина е една од најмоќните жени во светот на фудбалот денес, и не е изненадувачки што сите камери на фестивалот во Венеција беа вперени во неа секогаш кога ќе се најдеше на црвениот тепих. Таа не глумеше во ниту еден филм прикажан на ова култно шоу, но нејзиното присуство беше чест за организаторите, пренесуваат локалните медиуми.

Таа се проби до степен до кој сега наплаќа 8.000 евра за еден рекламен пост на Инстаграм, и дури 100.000 за интервју.

Животот денес и се чини како сон, во голема мера благодарение на фактот дека Кристијано Роналдо ја сака, но Џорџина се избори за многу работи сама, затоа што нејзината младост беше далеку од гламур и блицови на фотоапарати.

Таа е родена во 1994 година во Буенос Аирес, но наскоро се пресели во Шпанија поради деловните обврски на нејзиниот татко, фудбалер. Веќе на четиригодишна возраст, таа ја откри големата љубов – танцувањето.

„Не бев многу убаво дете. Јас сигурно не бев најубава на час. Само што се чувствував нормално. Танцувањето ме научи на дисциплина и љубов кон уметноста “, изјави Георгина за странските медиуми.

Љубовта кон играта никогаш не престана, но години подоцна, „грдото пајче“ стана вистинска убавица, па затоа реши да заработи повеќе пари со моделирање.

„Нема момент кога решив да бидам модел. Подоцна, на училиште, тие одеднаш почнаа да ми кажуваат дека сум убава, дека имам добро тело и јас едноставно почнав да верувам во тоа “.

Како и секој почеток, таа мораше да вложи пари во тоа прво за да ги врати во одреден момент и да ги собере плодовите. Немајќи доволно пари, таа заминала во Бристол за да го подобри својот англиски јазик и да работи попатно.

– Бев и чистачка, ништо не ми претставуваше проблем, вели таа.

Желбата за успех не стивнуваше дури и по враќањето во Шпанија, каде сега живееше со својата сестра, но повторно немаше пари. Се вработила во продавница за луксузна облека каде го запознала својот принц, Кристијано. За време на нејзината смена, Роналдо дошол на шопинг, а во тој момент требала да му помогне, да му асистира. Се покажала добро, и толку многу што нивната втора средба само го потврдило она што двајцата веќе го знаеле – се случи љубов на прв поглед.

– Прво се запознавме додека работев како асистент во продажба. Неколку дена подоцна, беше организиран маркетинг настан од друга марка, на кој едноставно отидов – кога, таму беше тој. Можевме да разговараме многу порелаксирано таму, затоа што не бев на моето работно место. Тоа беше љубов на прв поглед, и за мене и за него – откри Георгина а останатото е историја.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2020 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега