Коалицијата „Сега е време“ на средби со граѓани во Шуто Оризари и Визбегово

 Коалицијата „Сега е време“ предводена од Зиадин Села и Африм Гаши, заедно со кандидатите за пратеници од Изборна единица 2 Елми Азири, Сафије Садики-Шаини и Бујаре Абази ги посетија граѓаните на Визбегово и Шуто Оризари.

Коалициската делегација „Сега е време“ зборуваше за програмата и политичката визија, но и за различно управување со ветувањето дека достоинството и изгубената вера ќе бидат обновени, бидејќи владата на АА-ААА ќе ја направи својата програма реалност.

Села и Гаши ветија решавање на проблемите со училиштето во Визбегово, но ветија и капитални инвестиции во инфраструктурата и креирање работни места.

Кандидатот од Куманово, Елми Азири, пред жителите на Визбегово и Шуто Оризари, вети дека ќе го реши проблемот со легализација на имотите, што е многу сложен проблем и не се решава со децении. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега