Ќулакова: Бившите премиери и министри кои го бранат бугарскиот државен хегемонизам се срам и зло за Македонците

Академик Катица Ќулавкова се огласи на Фејсбук во врска со предлогот на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски како Македонија да го реши спорот со Бугарија.

„Бившите премиери и министри на Република Македонија, кои даваат предлози за решавање на македонско-бугарскиот спор и при тоа го бранат бугарскиот културен и државен хегемонизам се срам и зло не само за Македонците, туку и за целиот цивилизиран свет“, напиша Ќулавкова на својот фејсбук-профил.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2021 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега