Ќе „одмориме“ од дождот до недела- УХМР со најнова прогноза до понеделник

Во следните денови времето ќе биде стабилно, во четврток и петок со ниски утрински температури, а дневните од сабота ќе бидат во позначителен пораст.

Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи се очекува во недела.

17.05.2022 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега