Киев обвинува: Руски војник убил Украинка оти го одбила

 

Руски војни уби Украинка, откако го одбила по негово додворување, обвинија украинските вести.

Поднесено е обвинение од Украина против руски војник, кој е обвинет за убиство на 36-годишна Украинка, која што ги игнорирала неговите додворувања.

Убиството се случило за време на руската окупација на Изум. Полицијата соопштила дека 39- годишниот војник пукал во градите на Украинката, оттогаш не може да се утврди идентитетот на Русинот кој ја застрелал жената.

Во еден случај кога жената дошла во штабот, да се поврзе на безжичен интернет за да го повика својот брат, војникот ја застрелал.

,,Тој ја искористил приликата и решил да и се одмазди на женатаа која го одбила. Ја застрелал директно во градите, а жртвата од повредите починала”, соопштила украинската полиција.  

11.05.2023 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега