Кевин Дурент мора на принудна пауза

Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун случајно падна врз неговата нога, а Нетс најавија рехабилитација долга меѓу 4 и 6 недели.

 

Тоа значи дека Дурент би можел да се врати на терените по Ол-стар викендот.Бруклин во моментов е меѓу најдобрите на Истокот, а Дурент има одличен просек од 29,3 поени, 7,4 скокови и 5,8 асистенции.

17.01.2022 - 23:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега