Каролина Гочева за маестро Џамбазов: Што муабет си изнаправивме

Денеска на 85-година возраст почина македонскиот диригент и композитор Александар Џамбазов.

Познатите личности јавно се збогуваат од маестро Џамбазов преку социјалните мрежи.

Каролина Гочева се огласи на Инстаграм, каде објави нивна заедничка фотографија, а во опис напиша:

„Што муабет си изнаправивме овде... Почивај во мир наш маестро, кроток и добар чичко Ацо“

25.01.2022 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега