Камерите на автопатот во Австралија го снимиле возачот во неверојатна поза: Полицаец признал дека во својата кариера нема видено вакво нешто (ВИДЕО)

Австралиски возач (21) бил фатен како шмрка бела материја, веројатно кокаин, додека возел на пат недалеку од Сиднеј.

Тој беше снимен од камерите на автопатот М4, бидејќи наместо да ги држи рацете на воланот, тој шмрка дрога од неговиот мобилен телефон.

Во исто време, неговиот совозач го држел воланот со едната рака, што е уште едно сериозно прекршување на сообраќајот.

21-годишникот е обвинет за повеќе кривични дела, а тој се товари за возење без соодветна контрола на возилото, несовесно возење и незаконска употреба на мобилен телефон за време на возењето.

Полицискиот надзорник Бил Дарнел изјави дека за време на неговата кариера, тој не видел „ништо слично на она што го покажува фотографијата“.

Тој додаде дека „тие веруваат дека шмркал кокаин или слична дрога зад воланот, но каква би можела да биде таа супстанца и што стори со тоа, е делот што нема да можеме лесно да го докажеме“ ...

Младиот човек треба да се појави пред судијата во Блектаун следниот месец.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега