Калошев, кој тврди дека бил тепан и приведен на протестот на ВМРО-ДПМНЕ: Бараме казни и санкции од МВР

Денеска поднесовме Претставка до внатрешната контрола во МВР, очекуваме органите да одговорат по истата, да биде санкциониран сторителот, изјави денеска за медиумите, Стефан Калошев, активистот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше присилно и без никако основ приведен и тепан на вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ од страна на полцијата.

– И го повикувам МВР да се извини, а воедно сакам да ги повикам денеска во 15 часот сите граѓани на Република Македонија повторно да дојдат на протест. За Македонија се работи, додаде тој.

09.06.2021 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега