Калиопи: Сите сме неми набљудувачи на ова грдо време - прости ни Вања

„Тага, горчина и срам, затоа што сите сме виновни...затоа што сме неми набљудувачи на ова грдо време кое дозволивме да стане агонија за нашите деца...прости ни девојче...прости ни Вања...“, напиша македонската пејачка Калиони на социјалната мрежа ФБ, а во врска со убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска. Таа изрази и длабоко сочувство до фамилијата,
 
„Сочувство до фамилијата...

Сѐ останато е молк...“, се наведува во објавата на Калиопи. 

04.12.2023 - 23:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега