Како во палата: Вилата во која живее Погба вреди 3 милиони фунти, а тој ја заработи за три месеци (ВИДЕО)

Сè е лесно кога сте млади, а уште полесно кога сте професионален фудбалер и ѕвезда.

Пол Погба, суперarвездата на Манчестер Јунајтед, по голманот Давид де Геа, е најплатен во Куба со неделна плата од 290 000 фунти или годишна плата од околу 15 000 000.

Затоа не е изненадувачки што тој заработува за живот со купување зачудувачки скапи недвижнини, автомобили, накит ... Па така Погба реши да ја покаже својата вила за која плати три милиони фунти. Значи, тој за да ја плати оваа вила требал  да работи за неа три месеци.

Бидејќи во Англија беа воведени строги правила за време на пандемијата, Пол одлучи да инсталира разни гаџети во куќата за семејството полесно да го помине овој период.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paul Labile Pogba (@paulpogba)

Така тој импровизираше фудбалско игралиште на кое повеќе или помалку ја одржува формата и се забавува со својот син. Тој исто така сака да игра шах, па за таа цел имал специјален комплет направен од злато и други вредни материјали со своето лого во средината на таблата.

Секој детал во куќата е персонализиран, вклучително и масата за билјард и фудбалски маса. На неговата сопруга Марија и синот Лабил воопшто не им е тешко да поминат време од дома

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paul Labile Pogba (@paulpogba)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега