Како ве лажат инфлуенсерите на Инстаграм?

Инфлуенсерите ќе направат сѐ за добра фотографија, а не е тајна дека многумина од нив поминуваат часови фотографирајќи се, а уште толку и за уредување на сликите кои ги поставуваат на својот профил.

Некои од нив одат и чекор подалеку лажирајќи некои моменти на фотофраијата. Најновата „финта“ на американските инфлуенсери е сликање во студио кое изгледа како внатрешност на приватен авион. Голем дел од нив користат услуги на вакви студија и само што лажат дека патувале со приватен авион, туку и дека воопшто биле на некое туристичко место.

 

-

 
 
 
View this post on Instagram

Fly @aisha_mian @islandkiss

A post shared by The 7 Angels (@thee7angels) on Sep 24, 2020 at 2:46pm PDT

Само што дознав дека девојките од Лос Анџелес користат фотографско студио кое е уредено како приватен авион. Лудо е како сѐ што гледаме може да биде лажно, облеката, телото, па дури и просторот на сликата, напиша една девојка на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2020 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега