Како гласаше македонското жири на Евровизија (ФОТО)

Ова се гласовите на македонското жири за овогодинешново издание на Евровизија, кое се одржа во Торино, Италија.

Нашето жири 1 поен и даде на Швајцарија, 2 поени доби Полска, 3 поени Белгија, 4 поени доби Азербејџан, 5 поени Австралија, 6 поени Шведска, 7 поени Италија, 8 поени Обединетото Кралство, 10 поени Србија, а 12 поени доби Шпанија.

Да потсетиме, Украина со убедливо водство славеше пред конкурентите на овогодинешната Евровизија.

15.05.2022 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега