Kaj Св.Николе пронајдени скоро 60 мигранти

На 17.08.2022 во 20.30 часот полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Исток и ОВР Свети Николе во атарот на с. Стањевци, Светиниколско, пронашле 57 лица мигранти од Сирија, Пакистан и Конго,  информираат од МВР.

Лицата се пренесени во Прифатно-транзитен центар Гевгелија за понатамошна постапка.

18.08.2022 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега