Кадиров: Конечно дојде крајот

Референдуми се одржаа во Доњецк, Запорожје, Херсон и Луганск, по што гласовите се преброени и териториите беа анектирани.

Лидерот на Чеченската република, Рамзан Кадиров кажа дека ова е крај на страдањето на жителите на тие региони.

„Нашата голема земја од сега ќе има уште четири региони – Доњецк, Луганск, Херсон и Запорошка област. Искрено ми е мило што дојде крајот на страдањето на жителите на поранешните окупирани територии. За нив почнува нов живот“, вели Кадиров.

30.09.2022 - 23:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега