„Каде се парите“: Бесен граѓанин му се внесе во лице на градоначалникот во Петриња (ВИДЕО)

Спроведувањето на планот за интервенција на градот Петриња, како и реновирањето, беше тема на средбата меѓу министерот за регионален развој и фондовите на ЕУ Наташа Трамисак и градоначалникот на Петриња Даринко Думбовиќ, кога група незадоволни граѓани упаднаа на состанок.

Еден од нив се приближи до градоначалникот и му се внесе во лице, а потоа го навреди, но исто така го праша: „Каде се парите?“

- Каде се парите, пи*ко? Те прашувам каде се парите? Чекав 40 дена на минус 10 со луѓе, каде се парите?

Думбовиќ за РТЛ изјави дека инцидентите биле политички мотивирани, а на новинарско прашање кој политички стоел зад настаните, тој ги издвоил Лука Гашпар Чако и Мост.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2021 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега