Кабинетот на Груби: Интернет страницата се уште се обработува и се комплетира секако дека ќе биде и на Македонски и на Албански јазик

По бројните реакции за интернет страната на Вицепремиерот  и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се огласија и од неговиот Кабинет со објаснување дека се работи за недоразбирање и дека истата секако ќе биде и на Македонски, а не само на Албански јазик.

„Ве известуваме дека интернет страницата на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците во овој двонеделен период беше нефункционална, поради недоразбирање со сега веќе претходната компанија која што ја одржуваше интернет страницата https://mpsoz.gov.mk/.Веб страницата на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците моментално се обработува и не е целосно комплетирана.“ стои во соопштението.

Од Кабинетот на Груби велат дека интернет страната секако дека ќе биде на Македонски јазик и на Албански јазик.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 14:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега